Ар-Деко

Стиль Art Deco зародився в образотворчому та декоративному мистецтві на початку ХХ століття, пізніше поширився на архітектуру, моду та дизайн інтер’єрів.

Сьогодні стиль ар-Деко дуже популярний, його люблять дизайнери та замовники; він дає можливість створити справжню розкіш та красу й поєднує в собі безліч культур.

Основні риси стилю Ар-Деко:

  • сувора геометрія форм, акцент на симетрію;
  • поєднання етнічних мотивів, сучасних та класичних елементів;
  • розкішні оздоблювальні матеріали;
  • блиск та гладкість поверхонь;
  • насичена контрастна колірна гамма;
  • оригінальні меблі та великі предмети декору.

Кольорова гама:

Стиль Ар-Деко легко впізнати. Це контрастний інтер’єр, поєднання чорно-білого з золотими елементами та насичені “дорогі” відтінки: золотий, смарагдовий, рубіновий.

Матеріали:

Головне правило стилю – дорогі та розкішні матеріали. Стелі багаторівневі з обов’язковою центральної люстрою та ліпними елементами, допускається обробка стель панелями з дерева. Стіни декорують панелями, текстильними шпалерами, молдингами, дзеркалами. Підлогове покриття теж не просте: полірований граніт та мармур, художній паркет або паркетна дошка. Так само в інтер’єрі повинні бути присутніми екзотичні елементи: крокодиляча шкіра, пір’я, вставки з перламутру.

Меблі:

Меблі з чіткими геометричними викривленнями, різкими, ступінчастими та трапецієподібними обрисами. Дорогі матеріали: поліроване дерево, мармурові та дзеркальні елементи, шикарні оббивні тканини; орнаменти та етнічні мотиви. Обов’язкова присутність комодів й консольних столиків. Ніжки столів та стільців часто незвичайної форми.

Декор:

Важливим елементом стилю є прийом sunburst — промені сонця. Цей елемент можна побачити як в обробці, так й в декорі. Так само обов’язкова наявність геометричних візерунків та великих парних елементів. Вази, дзеркала, ковані свічники, бронзові статуетки.

Плюси та мінуси стилю:

Розкішний та статусний інтер’єр, який вимагає великих витрат, як фінансових, так й за часом. Це його головний мінус. Якщо немає можливості та бажання дотримуватися правил строго, можна зробити проект в сучасному стилі з елементами ар-Деко або його стилізацію. Декілька кадрів з наших проектів:

artis-desing-i-remont-foto

Якщо строго не дотримуватися основних правил, а взяти кілька критеріїв й застосувати їх в інтер’єрі, то ми маемо такі варианти. Наприклад, за основу беремо чорно-білу колірну гамму та геометричність, додаємо симетрію й великий парний декор, трохи глянцевих поверхонь, орнамент в стилі ар-Деко для текстилю. Якщо зробити гармонійне поєднання, то навіть без дотримання всіх норм та без застосування дорогих матеріалів можна отримати відмінний результат. Наші проекти можно побачити в розділі Портфоліо.

Створюємо проекти в будь-якому сучасному стилі з урахуванням Ваших побажань та бюджету!