Дизайн самостійно

Якщо ви плануєте зробити дизайн своєї квартири самостійно наші поради будуть Вам корисні! У цій статті ми розглянемо основні моменти на які потрібно звернути увагу при розробці дизайну інтер’єру.

Чек-лист: дизайн інтер’єру самостійно.

Найперший і дуже важливий пункт-планування! Перше, що потрібно зробити, це записати які кімнати вам потрібні і яке має бути наповнення в кожній з них, особливу увагу приділіть кухні та ванній кімнаті. Якщо у вас новий будинок і вільне планування, дотримуйтесь прив’язку до комунікацій і правила ергономіки.

Що потрібно врахувати при розробці проекту:

  • звукоізоляція та утеплення;
  • кондиціонер, рекуператор, тепла підлога;
  • полотенцесушитель водяний або електричний;
  • датчики витоку води і фільтри очищення;
  • домофон і сигналізація, сейф;
  • бездротовий Інтернет;
  • домашній кінотеатр, камін;
  • акваріум, місце для вихованця і т. д.

Що потрібно перевірити.

Всі рішення повинні бути законними, не можна демонтувати несучі конструкції і розташовувати мокрі зони над житловими. Перевірте баланс планування, щоб всі предмети меблів розташовувалися гармонійно і зручно. Ширина проходів, для комфортного переміщення повинно бути: 1200 мм між двома стінами, 1000 мм між стіною і низьким предметом, 800 мм між низькими предметами. Перевірте відкривання дверей, бажано, щоб відкривання було в бік більшого простору. Зона входу не повинна бути прохідною і бажано вона не повинна проглядатися із зон відпочинку. Зона сну повинна по можливості розташовуватися в дальній частині квартири, ліжко потрібно розміщувати таким чином, щоб з неї було видно вхід в кімнату.

І ще кілька важливих моментів.

Враховуйте 1-2 см на вирівнювання стін в житлових кімнатах і 4-5 см в мокрих зонах. Зона теплої підлоги не повинна розташовуватися під меблями. Якщо двері відкриваються на стіну або декоративну обробку стін, потрібно передбачити дверні упори. Кондиціонер краще розташовувати ближче до вікна і зона обдування не повинна потрапляти на робоче і спальне місце. Напрямок підлогових покриттів має бути перпендикулярно вікнам. Різні підлогові покриття потрібно стикувати під дверним полотном за допомогою спеціальних стикувальних планок. Продумайте зональне освітлення і обов’язково нічне світло, застосовуйте прохідні і перехресні вимикачі для комфортного управління освітленням; передбачте місце для трансформаторів. Передбачте розетки для всієї побутової техніки і всіх ваших потреб на зараз і на майбутнє.

Крім технічної частини проекту, потрібно опрацювати візуальну частину. Мінімальні дії з вашого боку це визначиться з основними кольорами (зазвичай 2-3 на всю квартиру), підібрати до них додаткові колірні поєднання. Продумати обробку стін, форму і фактуру меблів, текстиль, зробити акценти.

Коли ви пропрацюєте проект і будете готові починати його реалізацію, вам потрібно буде самостійно підібрати і прорахувати всі матеріали та обладнання.

Якщо ви впевнені в своїх силах і у вас є зайвий час, у вас все вийде! Якщо, сумніваєтеся, звертайтеся до професіоналів, які поділяться з вами своїм досвідом і знаннями. Наші проекти можна подивитися в розділі Портфоліо. Декілька кадрів з проектів розроблених у 2021 р.

Замовляйте розробку і реалізацію проектів у професіоналів!