Як зробити планування

Отже, якщо ви вирішили зробити планування квартири або будинку самостійно, прочитайте наші основні рекомендації. Так як планувальне рішення-це основа і каркас Вашого майбутнього інтер’єру, потрібно зробити все правильно і уважно!

Планування квартири самостійно.

Важливий момент при розробці планування, це Вихідні дані приміщення і Ваші побажання. Ми сподіваємося, ви адекватно оцінюєте ситуацію і ваші бажання збігаються з можливостями квартири. Почнемо?

Алгоритм дій наступний:

 1. Зробіть уважно і детально обмір приміщення, відзначте на плані всі комунікації і несучі елементи (стіни, колони, пілони, діафрагми, вентиляційні канали), враховуйте і відзначайте всі особливості – ніші, виступи, розгорнуті стіни і т. д.
 2. Накресліть в масштабі новий план, можна за допомогою лінійки і олівця або за допомогою нескладної програми: Planner 5D, HomeStyle і т. д.
 3. Напишіть своє технічне завдання. Відобразіть в ньому які вам потрібні кімнати і їх наповнення.
 4. Додатково опрацюйте наступні пункти: запишіть всю необхідну побутову техніку та обладнання, сантехнічне обладнання та змішувачі, місця для зберігання і т. д.
 5. Починайте творити! Основа планувального рішення-це поділ на функціональні зони, ефективне використання площі і правильні пропорцій. В ідеалі зробити поділ на наступні зони: гостьові (кухня, вітальня, їдальня) і приватні (спальні, кабінет). При створенні планування, враховуйте наступні моменти:
 • законність;
 • ефективне використання площі;
 • пропорційність приміщень;
 • логічність і комфорт.І дотримуйтеся двох правил:” йти на красиве “і”контролювати ситуацію”. Це означає, що при вході в кожне приміщення, ви повинні бачити найкрасивішу і акцентну частину інтер’єру і в кожній кімнаті меблі повинна бути розташована комфортно для сну, роботи і відпочинку.

При переплануванні заборонено:

 • Збільшувати площу з/у за рахунок житлових кімнат; площа з / у можна збільшити тільки за рахунок коридору або комори.
 • Переносити кухню на територію з/у і навпаки.
 • Переносити кухню на територію житлової кімнати; але можна об’єднати кухню і вітальню, якщо у вас електрична плита і кухня залишається там же, де вона повинна бути за планами БТІ.

І невеликі висновки: якщо ви впевнені в своїх силах і маєте в своєму розпорядженні достатніми знаннями і часом, у вас все вийде. Але, потрібно пам’ятати, що навіть невелика помилка може дорого обійтися в процесі ремонту. Якщо сумніваєтеся, що впораєтеся самі-звертайтеся до професіоналів!

Декілька наших планувань:

Наші фахівці розроблять для вас кращий варіант планувального рішення з урахуванням всіх норм і вимог! Звертайтесь! Наші роботи можна подивитися тут.