Дизайн спальні

Головний критерій при розробці дизайну спальні це комфорт і повноцінний відпочинок. П’ять основних правил, які ми застосовуємо при розробці наших проектів:

 1. планування з урахуванням ергономіки;
 2. функціональне освітлення;
 3. правильне текстильне оформлення вікон;
 4. вентиляція та звукоізоляція;
 5. загальне сприйняття-кольору, фактури, декор.

Розглянемо кожен пункт детально.

Планування спальні.

У спальні повинно бути комфортно і безпечно. Тому потрібно виконати наступні пункти:

 • ліжко повинна розташовуватися по діагоналі до дверей;
 • оптимальна ширина ліжка 1600-1800 мм;
 • доступ до ліжка повинен бути з двох сторін;
 • мінімальна ширина проходів 800 мм;
 • намагаємося уникати гострих кутів;
 • продумуємо систему зберігання;
 • ідеально зробити цю зону вільною від гаджетів.

Освітлення в спальні.

У спальні потрібно обов’язково передбачити багаторівневе освітлення з різними сценаріями і зручним управлінням. Повинен бути основний яскраве світло, зональний світло і, обов’язково, нічне освітлення. Це досягається за допомогою комбінування головної люстри, локальних точкових світильників, бра або приліжкових ламп, декоративним освітленням. Управління освітленням повинно здійснюватися з різних точок, біля входу в кімнату і біля узголів’я.

Текстильне оформлення вікон.

Тут має бути не тільки красиво, але і функціонально. Обов’язково передбачити штори Blackout або сонцезахисні жалюзі. Можна зробити електронне управління.

Вентиляція і звукоізоляція.

Застосовуємо рекуператори або вентиляційні установки з припливом свіжого повітря. Використовуються спеціальні звукоізоляційні матеріали, якими обшивають стелю і стіни перед обробкою. На підлозі потрібно виконати стяжку з утепленням, плюс використовувати звукопоглинальні оздоблювальні матеріали – паркетну дошку, пробкові підлоги, килимове покриття.

Загальне сприйняття:

 • кольорове оформлення краще виконати із застосуванням спокійний, приглушених, нейтральних відтінків; вершковий, карамельний, пісочний, оливковий, кавові та шоколадні відтінки;
 • фактури: натуральні, тактильні, матові і шовковисті; застосовуємо натуральне дерево і фактурні шпалери або матову фарбування, натуральні тканини-бавовна, льон, шерсть, шовк і оксамит;
 • декор: краще не перевантажувати дрібним декором, робимо основний акцент на багатошаровість і поєднання фактур; красиві штори і гардини, постільна білизна, подушки, абажури.

Декілька прикладів спалень з наших проектів:

Розробимо для вас кращий дизайн проект квартири в будь-якому сучасному стилі. Більше ідей можна побачити в розділі Портфоліо.