Еклектика та Фьюжн

Еклектика та Fusion. У чому різниця?

Еклектика – це більш ранній стиль, з’явився в ХІХ столітті, коли сміливі архітектори почали змішувати класику та бароко, або додавали в класичний інтер’єр декоративні елементи привезені з країн колоній. Fusion сформувався пізніше, в кінці ХХ століття, він з’єднує будь-які стилі, будь-які ідеї. Головне гасло”поєднання непоєднуваного”.

Еклектика

На початку 19 століття, коли класика вже набридла, та хотілося різноманітності, з’явився стиль, що представляє собою змішання двох або трьох основних існуючих в той час напрямків. Найчастіше з’єднували два стилі: класику та бароко, ампір та модерн… Це вносило нотку екзотики й оригінальні деталі в інтер’єр. Еклектика за гармонійне та затишне зміщення стилі, в її основі – класика.

Основні риси стилю Еклектика:

  • поєднання пастельних тонів з більш яскравими відтінками;
  • внесення окремих деталей в класичну основу;
  • змішують 2-3 стилю.

Сьогодні еклектика в своєму первісному звучанні зустрічається рідко. Найчастіше роблять поєднання класики зі східними елементами, або англійського стилю з елементами модерну. Еклектичні інтер’єри завжди цікаві та неповторні, їх хочеться розглядати та розглядати.

Fusion

Історія виникнення стилю Фьюжн точно не визначена; за одними даними він виник в кінці 80-х на Філіппінах, за іншими – в кінці 90-х в США, де американські дизайнери стали поєднувати не поєднувальне в інтер’єрі квартир, а потім в архітектурі.

Сьогодні Fusion справжній тренд, оцінений творчими особистостями та представниками богеми. Це злиття всіляких напрямків та стилів в одному дизайні. Яскравий, сміливий, насичений, неординарний… Але при цьому, затишний та завжди індивідуальний.

Основні риси стилю Fusion:

  • злиття будь-яких культур, традицій, стилів;
  • будь-які колірні поєднання; яскраві, соковиті кольори;
  • цікаві фактурні оздоблювальні матеріали;
  • нестандартні візерунки та орнаменти;
  • світлове підсвічування для акцентування деталей;
  • різномасті меблі та аксесуари.

Створити інтер’єр в стилі Фьюжн тільки на перший погляд просто, насправді, для цього треба мати тонкий смак та талант. У цьому стилі можна оформити як всю квартиру, так й окремо взяте приміщення.

Плюси та мінуси:

Головний плюс – це унікальний та неповторний інтер’єр, який буде відображати характер свого господаря. Головний мінус – складний у створенні та реалізації інтер’єр, вимагає великого досвіду й смаку; довше та дорожче сучасних стилів в реалізації; може бути важким для повсякденного життя.

 design-kvartiri-open-space-foto-20 design-kvartiri-open-space-foto-23

Найрідкісніший та найскладніший стиль, але при цьому самий незвичайний та не нудний. На наш погляд, більше підходить для комерційних приміщень: офіси, ресторани, салони краси, для житлових приміщень можна зробити light-версію та з’єднати спокійні пари стилів: Лофт та Неокласика, Прованс та Неокласика, Східний плюс Лофт…

Створюємо проекти в будь-якому сучасному стилі з урахуванням Ваших побажань та бюджету. Наші роботи можна побачити на сторінці Портфоліо.