Мінімалізм
Появу стилю Мінімалізм пов’язують з прийшедшою у Європу японською культурою та з зародженням конструктивізму.
Сьогодні мінімалізм – це скоріше світогляд. Це можливість бути ближче до природи, використовуючи натуральні матеріали, це можливість відпочити від ритму життя у вільному та чистому просторі. Стиль поєднує в собі простоту й динаміку, функціонал та аскетизм.
Основні риси стилю Мінімалізм:
- вільний простір, багато світла;
- прості форми та лінії, геометричність;
- функціональна лаконічна меблі;
- монохромна колірна гамма;
- натуральні матеріали: дерево, бетон, камінь;
- мінімум текстилю та декору.
Кольорова гама:
Колірна гамма стилю світла та чиста, заснована на грі півтонів й графічності. У більшості випадків це монохромне поєднання: білий, сірий, чорний.
Матеріали:
При оформленні простору використовуються натуральні матеріали: дерево, камінь, бетон, цегла, натуральні тканини. Стелі прямі та рівні, з вбудованим стельовим освітленням, прихованим світлом, лаконічними підвісними світильниками. Для стін можна застосувати фонову фарбу, матову декоративну штукатурку або однотонні шпалери. Підлога – ламінат, паркет, керамограніт або мікроцемент. Текстиль використовується мінімально, частіше це натуральні легкі тканини.
Меблі:
Головна вимога лаконічність, простота форм та функціональність. Використовуються закриті системи зберігання, невидимі ручки, вбудована техніка.
Декор:
Відмова від декору – це правило мінімалізму. У цьому стилі немає місця зайвим предметам. Єдиний виняток великий акцентний предмет.
Плюси та мінуси стилю мінімалізм:
Головний плюс – це стиль поза часом та поза модою, його можна створити як в міській квартирі, так й в приватному заміському будинку; не вимагає великого бюджету. З мінусів – багатьом стиль здасться аскетичним та холодним.
Мабуть найпростіший та найадаптивніший стиль для квартир. Легко створюється, не вимагає особливих вихідних даних. Щоб пом’якшити холодний ефект, можна зробити м’яку версію стилю. Наші проекти в стилі мінімалізм можна подивитися тут. Та кілька порад, як пом’якшити аскетичний ефект:
- додати трохи більше текстилю: штори з більш щільної тканини, лаконічний килимок, кілька подушок;
- додати кімнатні рослини та трохи декору – лаконічні вази, свічки, акцентні бра або торшер;
- плюс трохи більше кольору та фактур, красиві натуральні тони та поєднання фактур зроблять інтер’єр затишніше й тепліше.
Створюємо проекти в будь-якому сучасному стилі! З урахуванням ваших потреб та бюджету!