Мінімалізм

Появу стилю Мінімалізм пов’язують з прийшедшою у Європу японською культурою та з зародженням конструктивізму.

Сьогодні мінімалізм – це скоріше світогляд. Це можливість бути ближче до природи, використовуючи натуральні матеріали, це можливість відпочити від ритму життя у вільному та чистому просторі. Стиль поєднує в собі простоту й динаміку, функціонал та аскетизм.

Основні риси стилю Мінімалізм:

  • вільний простір, багато світла;
  • прості форми та лінії, геометричність;
  • функціональна лаконічна меблі;
  • монохромна колірна гамма;
  • натуральні матеріали: дерево, бетон, камінь;
  • мінімум текстилю та декору.

Кольорова гама:

Колірна гамма стилю світла та чиста, заснована на грі півтонів й графічності. У більшості випадків це монохромне поєднання: білий, сірий, чорний.

Матеріали:

При оформленні простору використовуються натуральні матеріали: дерево, камінь, бетон, цегла, натуральні тканини. Стелі прямі та рівні, з вбудованим стельовим освітленням, прихованим світлом, лаконічними підвісними світильниками. Для стін можна застосувати фонову фарбу, матову декоративну штукатурку або однотонні шпалери. Підлога – ламінат, паркет, керамограніт або мікроцемент. Текстиль використовується мінімально, частіше це натуральні легкі тканини.

Меблі:

Головна вимога лаконічність, простота форм та функціональність. Використовуються закриті системи зберігання, невидимі ручки, вбудована техніка.

Декор:

Відмова від декору – це правило мінімалізму. У цьому стилі немає місця зайвим предметам. Єдиний виняток великий акцентний предмет.

Плюси та мінуси стилю мінімалізм:

Головний плюс – це стиль поза часом та поза модою, його можна створити як в міській квартирі, так й в приватному заміському будинку; не вимагає великого бюджету. З мінусів – багатьом стиль здасться аскетичним та холодним.

desing-2h-etajniy-dom-foto-7 desing-2h-etajniy-dom-foto-25 design-kvartiri-100mkv-foto-3

Мабуть найпростіший та найадаптивніший стиль для квартир. Легко створюється, не вимагає особливих вихідних даних. Щоб пом’якшити холодний ефект, можна зробити м’яку версію стилю. Наші проекти в стилі мінімалізм можна подивитися тут. Та кілька порад, як пом’якшити аскетичний ефект:

  • додати трохи більше текстилю: штори з більш щільної тканини, лаконічний килимок, кілька подушок;
  • додати кімнатні рослини та трохи декору – лаконічні вази, свічки, акцентні бра або торшер;
  • плюс трохи більше кольору та фактур, красиві натуральні тони та поєднання фактур зроблять інтер’єр затишніше й тепліше.

Створюємо проекти в будь-якому сучасному стилі! З урахуванням ваших потреб та бюджету!